Fínska sauna

Zvýšené prekrvenie a prehriatie môže zlepšovať pohyblivosť svalstva a kĺbov, poprípade znižovať bolesti. Zvyšuje sa potenie a stúpa činnosť mazových žliaz - dôkladné vypotenie odplavuje nečistoty z kože, čo má značný kozmetický význam. Vaše telo sa zbavuje odpadových látok. Prudkým zahrievaním a následným ochladením sa rozširujú a zužujú cievy, čím sa stávajú elastickejšie. Saunovanie po veľkej námahe telo zbavuje únavy. Správne saunovanie sprevádza správna pitná kúra.

Parná sauna

Ak trpíte problémami dýchacích ciest, alergiami či stuhnutými svalmi, parná sauna je pre vás ideálna. Para pomáha uvoľňovať dýchanie a hlieny, čistí póry a zlepšuje tak celkový stav pokožky. Sauna môže byť doplnená esenciálnymi olejmi či bylinkami.Vlhkosť vzduchu v parnej saune dosahuje niekedy až závratných 100%.Takto vysoká vlhkosť dokáže byť veľmi priaznivá pre ľudí s dýchacími problémami.

Soľná infra sauna

Infra sauna má pre svoje obdivuhodné účinky svoje miesto medzi každodennými aktivitami plnými stresu. Saunovanie v infra saune vám posilní imunitu, funguje ako prevencia pred nachladnutím a chrípkou, prekrví vám celé telo a očistí pokožku.